Obejmy

Złącza zaciskowe posiadają nadzwyczaj duże przeznaczenie. Produkowane są też z przeróżnych tworzyw, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż posiada zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Łącząc stosowny gatunek modułu montażowego, powinno się uwzględnić typ montowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego łączenia splotów drutów, kabli, węży, tulei- Sprawdź: http://www.obejmy-mocowania.pl

W niektórych sytuacjach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, wytrzymałe na wysokie temperatury. Mają szeroki obręb przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są niesłychanie wytrzymałe.

Charakteryzuje je duża odporność na warunki pogodowe, szczególnie na działanie znacznych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na aktywność paliw płynnych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane także w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego utwierdzenia końcówek na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym- http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, pozwalają na mocowanie opasek bez użycia specjalnych narzędzi.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są wygodne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie nastręczają użycia dodatkowych narzędzi, połączenie opaski można wykonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do ściskania zakończeń nierdzewnych higienicznych, albo te przeznaczone do zakończeń gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *