Obejmy

Złącza zaciskowe posiadają nadzwyczaj duże przeznaczenie. Produkowane są też z przeróżnych tworzyw, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż posiada zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Łącząc stosowny gatunek modułu montażowego, powinno się uwzględnić typ montowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego łączenia splotów drutów, kabli, węży, tulei- Sprawdź: http://www.obejmy-mocowania.pl

W niektórych sytuacjach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, wytrzymałe na wysokie temperatury. Mają szeroki obręb przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są niesłychanie wytrzymałe.

Charakteryzuje je duża odporność na warunki pogodowe, szczególnie na działanie znacznych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na aktywność paliw płynnych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane także w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do efektywnego utwierdzenia końcówek na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym- http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, pozwalają na mocowanie opasek bez użycia specjalnych narzędzi.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są wygodne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie nastręczają użycia dodatkowych narzędzi, połączenie opaski można wykonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do ściskania zakończeń nierdzewnych higienicznych, albo te przeznaczone do zakończeń gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *